Користь тибетської гормональної гімнастики

Тибетська гормональна гімнастика для оздоровлення та довгожительства була розроблена тисячі років тому. Але широкої популярності за межами Китаю вона отримала тільки в 80-х роках 20 століття. Вперше вправи були опубліковані у випуску «Комсомольської правди».

В інтерв`ю розповідалася історія, як один працівник з альтруїстичними намірами провів електрику в невелике село Тибету. На знак подяки монахи навчили його оздоровчої гімнастики. Щодня витрачаючи по 15 хвилин, чоловік навіть в 85 виглядав і відчував себе на 40.

Багато вчення і практики з Тибету давно перестали бути таємницею і піддалися ретельному вивченню західними вченими. Але повного розуміння всіх принципів, на яких засновані прості, але ефективні цілющі методики наука так і не досягла. Але це не заважає медичним фахівцям підтверджувати результати від застосування тибетської гормональної гімнастики для оздоровлення і довголіття:

  1. Ендокринна система. Слово «гормональна» безпосередньо вказує на основний аспект дії вправ. Регулярна практика допомагає налагодити роботу залоз в організмі, що позитивно позначається на всіх процесах життєдіяльності.
     
  2. Кровоносна та лімфатична системи. Основні вправи методики є, по суті, самомасаж. Завдяки цьому поліпшується кровопостачання органів, і запобігає застій рідин в організмі. Так тканини краще харчуються і швидше позбуваються від токсинів, що надає потужний омолоджуючий і тонізуючий ефект.
     
  3. Опорно-рухова система. Масаж і розминка кінцівок допомагає попередити ранкову набряклість і є відмінною профілактикою вікових змін в суглобах. Завдяки цьому навіть в старості людина зберігає рухливість і почувається молодшою.
     
  4. Органи відчуттів. Перші вправи методики повністю присвячені оздоровленню органів на голові. Слух і зір послаблюються з віком повільніше. Також людина рідше страждає від захворювань верхніх дихальних шляхів.
     

Також важливо враховувати, що основний ефект від гімнастики досягається за рахунок використання енергетичних практик і масажу акупунктурних точок.
Так оздоровлюється організм в цілому, а не тільки масажовані ділянки. Але повністю пояснити ефект цих дій наука поки не в змозі.

 

10 вправ довгожителів

 

Найкращим часом для гімнастики є ранок - до 6 години. Тому для максимального ефекту бажано привчити себе прокидатися раніше. Перші дії можна виконувати ще в ліжку, але потім краще перелягти на тверду поверхню:

  1. Розтираємо руки. Спочатку потрібно збільшити приплив енергії до долонь. Для цього лежачи на спині треба підняти руки. Потім треба потерти долоні одна об одну, ніби роблячи ковбаску з пластиліну. Якщо з енергетикою все в порядку, шкіра швидко потеплішає. Холодні долоні після розтирання - привід звернути увагу на своє здоров`я, але не причина, щоб переривати гімнастику.
     
  2. Оздоровлення очей. Основний енергетичний канал виходить з центру долоні. Цією частиною закриваємо очі і з періодичністю раз в секунду натискаємо 30 разів. Силу прикладати необов`язково. Потім треба залишити руки на пару хвилин на очах, щоб додатково наситити їх енергією.
     
  3. Оздоровлення вух і вестибулярного апарату. Закриваємо центром долонь вушні раковини, а пальці кладемо на потилицю. Повторюємо натискання і напою органів слуху енергією, як це робилося для очей.
     
  4. Лімфодренаж лиця і горла. Підтискаємо пальці, залишаючи долоню привідкритою, щоб не перекрити приплив енергії від каналів рук. Великий палець лягає на мочку вуха позаду, і кісточки опускаються на вилиці. 30 раз треба провести кулаком від вух до підборіддя і назад.
     
  5. Позбавлення від зморшок. Накладаємо ліву долоню на праву. Пальці випрямлені. Руками проводимо в декількох сантиметрах над чолом від однієї скроні до іншого, а потім назад. Повторюємо 30 раз. Щоб позбутися від зморшок, руки можна притискати до шкіри, доповнюючи біоенергетичний вплив звичайним масажем.
     
  6. Оздоровлення гіпофіза і епіфіза. Спочатку краще підкласти під голову подушку або валик, щоб підняти потилицю. Потім руки знову накладаємо одну на одну. Необхідно водити долонями над головою. Спочатку 30 раз проводиться лінія від центру чола до потилиці і назад. Потім робиться ту ж кількість повторень, але руки рухаються від вуха до вуха через потилицю.
     
  7. Дихальна вправа. Поклавши праву долоню на горло, лівої треба рухати над тілом від щитовидної залози до пупка і назад 30 разів. Ефект вправи багаторазово посилиться, якщо скоординувати рухи долоні і дихання, намагаючись рухати тільки м`язами черевного преса.
     
  8. Оздоровлення шлунково-кишкового тракту. Права долоня залишається на горлі. Ліва кладеться зверху. Потім обидві руки спускаються до живота і роблять 30 кругових рухів за годинниковою стрілкою.
     
  9. Боротьба з набряком. Цей етап важливо проводити на твердій поверхні, щоб не створювати додаткове навантаження на хребет. Лежачи на спині треба підняти руки і ноги перпендикулярно підлозі, наскільки це можливо. Потім кисті і ступні обертаються 30 секунд в 1 сторону, а потім стільки ж в іншу. Після цього їх треба стряхнути вібруючими рухами і опустити.
     
  10. Масаж. Сівши, треба промасажувати ступні, потім гомілки і стегна. Для ковзання можна використовувати крем для тіла або масажну чи оливкову олію. Важливо, щоб всі рухи були неквапливими і проводилися в сторону тазу, щоб поліпшити крово- та лімфообіг. При наявності надутихвен або пошкоджень на шкірі, ці ділянки зачіпати не можна.
     

При правильному виконанні вправ тибетська гормональна гімнастика для оздоровлення та довгожительства надасть помітний ефект. Але відчути його вийде тільки через деякий час. Коли це станеться, багато в чому залежить від стану організму і способу життя людини. Хвороби і шкідливі звички відтермінують появу позитивних змін. Щоденна гімнастика, в свою чергу, допоможе позбутися і від того, і від іншого.

Поділитись у соцмережах: