Як стати пасічником

З чого починати?
Пасічники стверджують, що перше задоволення від заняття бджолярством з`являється із зникненням страху та появою порозуміння з бджолами. Але, як то кажуть, не все відразу.
Починати ж потрібно, як не дивно, з кінця. А саме з усвідомлення своєї відповідальності та розуміння наслідків безвідповідальності. Адже перш ніж взятися за встановлення пасіки, потрібно бути впевненим, що ви цього справді хочете і знаєте для чого це вам потрібно. І лише визначившись остаточно, ви маєте право переходити до таких наступних етапів:

  1. Перевірка на собі вжалення бджоли. Адже цілком імовірно, що у вас може виявитися алергія, яка стане суттєвою завадою вашим планам.
  2. Накопичення базових знань про пасічництво. Для прикладу, потрібно знати, що не варто ставати на шляху перельоту бджіл, а лише позаду вулика. Не можна поводитися біля комах знервовано, неврівноважено чи навідуватися до них у одязі, просякнутому неприємними запахами і т.д.
  3. Вибір місця для пасіки. При цьому варто пам"ятати, що ефективний радіус польоту бджоли - 2,5 км. А від різноманіття рослинності на пасічиську залежатиме запезпеченість вашої пасіки медоносними джерелами впродовж усього року, а отже і забезпеченість бджолиної сім"ї необхідною їй кількістю корму (одна сім"я для своїх потреб за рік споживає близько 90 кг меду). Пасіка ж у немедоносних місцях, або, ще гірше, у екологічно небезпечних, навряд чи стане для вас прибутковою і точно призведе до згортання справи.
  4. Улагодження ваших намірів із сусідами майбутньої пасіки. Важливо, щоб потім не виявилося, що у них панічний страх перед бджолами, чи, ще гірше, алергія на їх вжалення. Адже тоді спокою вам точно чекати не слід.
  5. Купівля необхідного обладнання. Для початку обов"язково треба мати хоча б мінімальне спорядження - захисну сітку, одяг з цупкої тканини, димар, пасічницьку стаместку...
  6. Нанесення візиту ввічливості голові сільської ради та дільничому ветлікарю. Надалі це дозволить вам не лише уникнути непорозумінь з фермерами-землевласниками та сусідами-пасічниками, а й забезпечить вас вчасною інформацією про екологічну ситуацію чи можливе наближення всіляких загроз та небезпек.
  7. Купівля вуликів та бджіл. Для початку варто обрати систему вуликів. Початківцям рекомендуємо лежаки, які забезпечують доступ до кожної рамки. Окрім того, не варто починати справу з великої кількості вуликів. Спочатку спробуйте з двома-трьома і вже потім переходьте до омріяних десятків чи, навіть, сотень. Бджіл же варто купляти у знайомих пасічників (якщо ви таких не знаєте, то пам"ятайте, що їх знаємо ми), адже вам навряд чи приємно буде в перші ж дні виявити у ваших підопічних якусь хворобу, або й узагалі втратити сім»ю.

https://www.youtube.com/playlist?list=PLH6Mgp13a2UpN7DKTAs1gt38Q4385SPNt

Якщо ж з усіма попередніми етапами у вас не виникло серйозних проблем, ви можете сміливо приступати до роботи. А тут головне не втрачати ентузіазму. Адже не все прийде відразу. З бджолами потрібно спершу здружитися, стати для них своїм, а це вимагатиме і терпіння, і щирості, і наполегливості. їх не потрібно боятися. Лише розуміти і любити. І тоді вони обов`язково відповідатимуть вам взаємністю.
Успіхів вам і багатих на мед сезонів!

 

Інвентар і реманент

  1. Видаляч бджіл
  2. Вилка нерж.
  3. Вилка пласт.
  4. Димар оцинкований
  5. Димар чорн.
  6. Дріт оцинкований 0,5 кг.
  7. Дріт чорн. 0,25 кг.
  8. Дріт чорн. 0,5 кг.
  9. Захват для рамок метал.
  10. Захват для рамок пласт.
  11. Каток - шпора пласт.
  12. Каток -Їжак мет.
  13. Каток -Їжак пласт.
  14. Кліточка пласт.
  15. Кліточка Тітова
  16. Ковпачок для матки пласт.
  17. Кормушка кругла Д 250
  18. Курточка біла (бязь)
  19. Курточка кольорова
  20. Льоток круглий пласт.
  21. Льток оцинк. вузький 2-х ел.
  22. Льток оцинк. широкий 3-х ел.
  23. Ніж зубчастий нерж.
  24. Ніж нерж. 200 мм.
  25. Ніж угловий
  26. Пилковловлювач Апіс 200мм.
  27. Пилковловлювач вел. 300мм.
  28. Поїлка кругла на банку
  29. Прильотна дошка пласм.
  30. Ремінь натяжний
  31. Решітка пилковловл 415*145 мм.
  32. Решітка пилковловл 415*145 мм.
  33. Решітка розд. на багат. вул
  34. Решітка розд. на вулик лежак
  35. Решітка роздільна 470*420 мм.
  36. Ручка для вулика
  37. Сітка лицева
  38. Сітка лицева (сітка по колу)
  39. Скребок - лопатка нерж.
  40. Стамаска пласт. Ручка 100 мм.
  41. Стамаска пласт. Ручка 200 мм.
  42. Тримач дроту
  43. Фільтр для меду (овальн.) Д 200
  44. Фільтр для меду (плоск.) Д 200

Поділитись у соцмережах: